Jūros nemačiusius vaikus iš Paparčių kaimo nuvežėme prie Baltijos jūros

Regionines profsąjungas vienijanti Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacija (RPF) inicijavo socialinę akciją „Labas, jūra“.

Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse profsąjungiečiai prie Baltijos jūros nuvežė niekad jūros nemačiusius vaikus iš Kaišiadorių šv. Juozapo šeimos namų.

„Per tuos karantinus, visokius virusus, jų mutacijas, vakcinacijas ir maršus mes pamiršome vaikus. Tuos vaikus, kuriems labiausiai trūksta dėmesio. Vaikus, kuriems labiausiai reikia ne žaislų, ne dovanų, ne paramos, bet artimo žmogaus, šilumos ir tik jam skirto laiko, – sako RPF pirmininkas Audrius Gelžinis. – Prieš keletą metų LR Prezidentės iniciatyva kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis į mūsų pajūrį būdavo vežami vaikai iš globos namų, šeimos namų ir kitų socialinių įstaigų. Traukiniu į pajūrį važiuodavo tie vaikai, kurie dar niekada nematė jūros. Ir tas pirmasis kartas – kelionė traukiniu ir jūra – jiems įsirėždavo visam gyvenimui“.

Gegužės 29 d. akcijoje dalyvavo vaikų stovykla „Žilvitis“ (Karklė, Klaipėdos raj.), maitinimą užtikrino privačios organizacijos, autobusus vietiniam susisiekimui suteikė Klaipėdos rajono savivaldybė, edukacinę programą vaikams parengė Pajūrio regioninio parko direkcija. Traukinio bilietus vaikams nupirko RPF, o juos įteikė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.