Siekis atkreipti dėmesį į ŽŪM perkėlimą – ar tai atneš ekonominės naudos?

Prieš Žemės ūkio ministerijos perkėlimą protestuojančios profesinės sąjungos surengė žygį iš Kauno į Vilnių. Ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojai siekia atkreipti dėmesį į ministerijos perkėlimą, kuris esą neatneš jokios ekonominės naudos, o tėra rinkimų pažadų pildymas. Kitą savaitę turėtų aiškėti, kur tiksliaii Kaune Žemės ūkio ministerija įsikurs

Žemės ūkio ministerijos padalinys Kaune duris atvėrė mėnesio pradžioje. Kaip sako ministras Giedrius Surplys, tai veidrodinė ministerija. Atspindys to, kas šiuo metu nebeilgai bus Vilniuje. Tačiau ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų profsąjungos taikiai pademonstravo, kad vadovybė gyvena esą kreivų veidrodžių karalystėje. Surengė žygį nešini veidrodžiais. Profsąjungos piktinasi, kad kol kas neišpešė jokio nešališko valdžios paaiškinimo, ar ministerijos perkėlimas gali atnešti ekonominės naudos.

Žygis iš veidrodinės ministerijos tęsėsi iki pat Vilniaus. Kelias, daugeliui ministerijos darbuotojų, gali tapti įprastu kasdien jau greičiau nei po metų. Nacionalinės žemės mokėjimo tarnybos profsąjungos pirmininkas sako, kad toks skubėjimas ir veidrodinės ministerijos įkūrimas tėra valdančiųjų rinkimų triukas.

„Tų kreivų veidrodžių ministerijų gali Lietuvoje būti 14. Ir jeigu mums reikia kiekvieno miesto balsų, tai kiekvienam miestui prieš rinkimus padovanokim veidrodinę ministeriją“, – teigia Audrius Gelžinis, Nacionalinės žemės tarnybos profsąjungos pirmininkas.

Nors vyriausybė nutarė, kad apie pavaldžių įstaigų perkėlimą bus kalbama tik tada, kai bus įvertinti ministerijos perkėlimo rezultatai, solidarumą kolegoms iš Žemės ūkio ministerijos demonstruoja ir šių įstaigų darbuotojai. Žemės ūkio ministerijos profsąjunga aiškina, kad jau dabar kyla abejonių, ar iš tiesų sutaupoma pinigų, kai duris atvėrė veidrodinė ministerija Kaune.

„Kaune, veidrodinėje ministerijoje, jie turi darbo vietą ir Vilniuje. Taip yra išleidžiami pinigai komandiruotėms, nes tiek Kauno veidrodinės darbuotojai važinėja į komandiruotę, į Vilnių – kas yra visgi švaistomi pinigai“, – teigia Regina Voverytė-Šimkienė, Žemės ūkio ministerijos profsąjungos pirmininkė.

Skaičiuojama, kad perkelti ministeriją kainuos per milijoną eurų, toks sprendimas atsipirks per maždaug penkmetį, o kasmet pavyks sutaupyti apie pusę milijono eurų. Profsąjungų konfederaciją piktina, kad veidrodinei ministerijai steigti Kaune skirta 200 tūkstančių eurų iš nacionalinės paramos. Šią „paskolą“ žadama grąžinti kitąmet.

„Turime begalę problemų, kurias turėtume spręsti, tačiau šiandien mes leidžiame sau išleisti mokesčių mokėtojų pinigus kažkieno užgaidoms tenkinti“, – sako Inga Ruginienė, Profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė.

Žemės ūkio ministerijos vadovybė tikina, kad pinigai buvo perskirstyti, o tai – įprasta pratika. Kitą savaitę turėtų aiškėti, į kokias patalpas, kur tiksliai ir už kiek išsikraustys ministerija.

„Laukiame pasiūlymų, kai pasibaigs terminas paraišų pateikimui, tada bus žiūrima, kas pateikė, kiek pateikė ir tada jau žiūrėsim“, – tikina Venantas Griciūnas, žemės ūkio viceministras.

Ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų profsąjungų nariai trečiadienį žada dalyvauti eisenoje nuo Seimo rūmų iki vyriausybės. Esą dar sykį valdžiai bandys pademonstruoti, kad sprendimai – tarsi kreivų veidrodžių karalystėje.